© Cepa Evleri 2017.

ÇAYYOLU İNCEK BÖLGESİNDE YER ALAN CEPA EVLERİ, DOKU ÇEŞİTLİLİĞİ İÇİNDE ELE ALINDI.

Yatay ve dikey bloklardan oluşan yerleşim, ölçeği ile bizlere bir mahalle yaşamını anımsattı. Yaşamı kurgularken komşuları buluşturan mekanları düşündük. Hemen girişte kolay bir konumdaki sosyal merkezi ve çınarlı meydanı, projede bize Anadolu’yu hatırlatan mekanlardan birkaçı. Aynı zamanda kafesi, spor salonu ve yüzme havuzu ile hizmet verecek olan sosyal merkezde, özel kutlamalara da yer verilecek.

Site girişindeki açık otopark alanları, yeşil alanlarla bütünleşen bir yapıya sahip. Her yaş grubuna hitap eden açık alanlardan spor ve oyun alanlarına kolayca erişmek mümkün. Aynı zamanda yatay bloklar arasında düzenlenen gül bahçesi, üzüm bağı, dutluk ve ıhlamur ağaçları da yürüyüş yoluna bağlanıyor. Bahçeli dairelerin özel terasları, peyzaja katılarak huzurlu bir yaşam çevresi oluşturuyor.

Çok katlı bloklarda her katta üç daire yer alıyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bu bloklarda düzenlendi. Yerleşimin orta bölümünde yer alan yatay bloklarda ise daha büyük daireler düzenlendi. Cephe panellerinde yapıların temel malzemesi olan tuğla rengi kullanılmasını benimsedik.

Ali Osman Öztürk

KONFORUMUZA KATKIDA BULUNAN MARKALAR

MİMARİ PROJESİ
A TASARIM MİMARLIK
STATİK PROJESİ
YÜKSEK PROJE İNŞ. MÜH.
MEKANİK PROJESİ
METTA MÜHENDİSLİK
ELEKTRİK PROJESİ
AKAY MÜHENDİSLİK
PEYZAJ PROJESİ
DALOKAY TASARIM ATÖLYESİ